Przejdź do stopki

Kulinarna "Bitwa Regionów"

Treść

Do końca czerwca można składać prace na konkurs „Bitwa Regionów 2021”, organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Dedykowany jest kołom gospodyń wiejskich i innym stowarzyszeniom skupiającym kobiety, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych.

Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych oraz informowanie o produktach rolnych i żywnościowych, metodach ich produkcji.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu opisu receptury i przepisu wykonania tradycyjnej potrawy regionalnej (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania Koła Gospodyń Wiejskich zwanego dalej KGW. Następne wedle tego przepisu należy przyrządzić potrawę i ją zaprezentować w formie krótkiego filmu. Opis receptury może mieć maksymalnie 7500 tys. znaków, a film nie przekraczać 120 sekund długości przy maksymalnej objętości 1 GB (zalecane jest wykonywanie go w jakości Full HD, 30 klatek na minutę).

Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest przesłanie przez upoważnionego przedstawiciela KGW do Organizatora w terminie do 30 czerwca 2021 r drogą elektroniczną Formularza zgłoszeniowego i Pracy konkursowej poprzez wypełnienie formularza, do którego link jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl. W treści formularza zgłoszeniowego należy podać nazwę zgłaszanej potrawy, której dotyczy praca konkursowa, imię i nazwisko osoby upoważnionej do reprezentowania KGW, nazwę KGW zgłaszającego pracę, adres do korespondencji, dane do kontaktu (e-mail i telefon), adres strony internetowej lub kont na portalach społecznościowych KGW (pole nieobowiązkowe), przepis na potrawę, w tym listę składników (maksymalnie 4000 znaków), opis pochodzenia lub historię przepisu (maksymalnie 2500 znaków), listę polskich produktów tradycyjnych charakterystycznych dla regionu – wykorzystywanych do przygotowywania konkursowej potrawy (maksymalnie 1000 znaków).

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszym jest etapem wojewódzkim. Do etapu II przejdą jedynie zwyciężczynie pierwszego. Jeżeli do czasu rozstrzygnięcia I etapu zostaną zniesione ograniczenia epidemiczne, to koła gospodyń spotkają się na żywo i wykonają zaproponowane potrawy w obecności juty, które następnie je oceni. W przypadku utrzymania lub powrotu obostrzeń jury konkursowe oceni prace, które triumfowały w I etapie i wyłoni zwycięzcę na szczeblu krajowym.