Wiadomości

Czwartek, 3 stycznia 2019

Wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki

Elżbieta Siwek pochodzi z Suchej Beskidzkiej. Artystka ma dwie pasje – góry i akwarele. Wędrując po górach, zachwycona krajobrazem, stara się przenieś swoje wrażenia i zachwyt otaczającym światem na obraz. Artystka uczestniczy w plenerach malarskich organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie. Jej prace można oglądać w Galerii Sztuki Bałysówka a także w galeriach w Lanckoronie, Andrychowie i Kielcach. Posiada także stałą wystawę w Karczmie Rzym w Suchej Beskidzkiej.

Mira Sabatowicz jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (specjalizacja grafika-litografia). Zajmuje się rysunkiem, grafiką i malarstwem. Projektowała i wykonywała odzież unikatową. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych, autorskich pokazach i wystawach zbiorowych. Jest także właścicielką Galerii „Bałysówka” w Tomicach, która skupia twórczość okolicznych artystów.

Zbigniew Ziob urodził się w 1947 roku w Katowicach, tam też ukończył Liceum Sztuk Plastycznych. Malował głównie dla przyjaciół i znajomych, kilka jego prac trafiło do Niemiec i Holandii. Po przejściu na emeryturę przeniósł się do Chełmu Śląskiego, gdzie odnalazł piękno przyrody i pokochał malarstwo pejzażowe i rzeźbę. Jest członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku, "Pasja" w Kętach i "In Gremio" w Chrzanowie. Artysta bierze udział w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego malarstwo jest bardzo różnorodne. Maluje pejzaże, kwiaty, odrealnione postaci, abstrakcje. Jest również kopistą obrazów mistrzów flamandzkich - szczególnie upodobał sobie Rembrandta.

Wystawę obejrzeć można do 28 lutego 2019 r. w Galerii Sztuki- Zamek w godz. 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Serdecznie zapraszamy!

S.Stopka