Przejdź do stopki

Sukces pływaków z UKS „Jasień”

Treść

W miniony weekend (15-16 grudnia) odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Zabierzowie. Do walki o najważniejsze w regionie tytuły stanęło 335 zawodników z 24 klubów Małopolski, w tym członkowie suskiego UKS Jasień. W zawodach klubowicze zdobyli 6 medali indywidualnie, a sztafeta dziewcząt 4x50m stylem dowolnym zajęła wysokie 3 miejsce.

W ciągu 2 dni rozegrano 1594 starty we wszystkich pływackich konkurencjach. Suscy zawodnicy świetnie wystartowali, ustanawiając nowe rekordy życiowe  i wpisując się na listę medalistów województwa małopolskiego.

• Wiktoria Gracjasz -  mistrzyni województwa stylem dowolnym 50m
  • Wiktoria Gracjasz ¨C mistrzyni województwa stylem motylkowym 50m
  • Barbara Sowa ¨C wicemistrzyni województwa stylem grzbietowym 200m
  • Wiktoria Gracjasz¨C wicemistrzyni województwa stylem grzbietowym 50m
  • Wiktoria Gracjasz ¨C wicemistrzyni województwa stylem zmiennym 100m
  • Milena Łazarz ¨C druga wicemistrzyni województwa stylem dowolnym 800m
  • sztafeta (Ewa Wrona, Wiktoria Gracjasz, Barbara Sowa, Milena Łazarz) 4x50m stylem dowolnym ¨C brązowy medal.

W zawodach wystartowali także Wiktoria Kowaliczek, Maria Wrona oraz Paweł Pochopień, którzy poprawili rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje fakt, że zawody w Zabierzowie są najważniejszymi zawodami klubowymi w naszym okręgu małopolskim. Gratulujemy zawodnikom i życzymy samych sukcesów w Nowym Roku 2019.