Wiadomości

Piątek, 26 października 2018

Królewska gra na Zamku

Turniej  został przygotowany przez lidera projektu w powiecie suskim Grażynę Kierzkowską.  Głównym sędzią był Pan Mariusz Stanaszek. W Turnieju wzięło udział 68 uczniów: w 17 czteroosobowych drużynach  z 8 szkół podstawowych powiatu suskiego. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim 7 rund 2 x 10 min. 

Cisza, skupienie, ale też ogromne emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom tej jednej z najstarszych, intelektualnych i kulturowych gier, która stanowi kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. .

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Zembrzycach, drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Karola Szymanowskiego w Osielcu, a trzecia była drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

Wszystkie trzy drużyny uzyskały awans do wojewódzkiego turnieju finałowego, który zwieńczy projekt „Małopolscy Mistrzowie w Szachach.”

Szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody w postaci szachowych zegarów elektronicznych i  kompletów szachowych ufundowanych przez Małopolski Związek Szachowy. Puchary, dyplomy, nagrody dla zwycięskich drużyn zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta.

Wszystkim fundatorom składam za to  serdeczne podziękowania.

Gratuluję zwycięskim drużynom, dziękuję za udział wszystkim uczniom oraz rodzicom i opiekunom. Bez waszego zaangażowania nie byłoby możliwe zrealizowanie tego przedsięwzięcia. 

 

Grażyna Kierzkowska - Lider projektu w powiecie suskim