Wiadomości

Wtorek, 9 października 2018

Wernisaż wystawy malarstwa

Czesław Jan Pyrgies urodzony w 1953 roku w Łękawicy Żywieckiej to absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w latach 1973 – 78. Jest członkiem polskiego Związku Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą oraz pastelem. Tematem jego prac jest rzeczywistość otaczająca go, piękno natury oraz kwiatów. Są to tematy dość spokojne jednak naznaczone silnym ładunkiem emocjonalnym. Ostre spadki gór, przełęcz, ogród są nie tylko piękne, ale mogą stać się także niebezpieczne. Doznania potęgują żywe kolory, ekspresjonistyczny styl, ostra, wyraźna kreska, oraz silne światło budujące przestrzeń.

Wystawę jego prac obejrzeć można do 31 października 2018 r. w Galerii Sztuki Zamek w godz. 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej Miasta Sucha Beskidzka oraz Miejskiego Ośrodka Kultury- Zamek, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń kulturalnych, których w naszym mieście nie brakuje.

S.Stopka