Wiadomości

Wtorek, 10 lipca 2018

Wernisaż wystawy "Świat inaczej"

Na obrazy Constanta Woutersa (Stan Maurits to psedonim artystyczny) , bo tak naprawdę nazywa się artysta możemy patrzeć dwojako. Kontemplować je, czyli oglądać w sposób bezinteresowny, pozbawiony praktycznych oczekiwań lub wyobrazić sobie jak obrazy Stana zdjęte ze ścian, przeniesione na wolne powietrze stają się organicznym elementem natury, zlewają się z nią. Poprzez sztukę wyraża swoje uczucia, które powodują u odbiorcy refleksję i skłaniają do przemyśleń.

Stan Maurtis, który od 2011 związany jest na stałe  z naszym regionem ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Antwerpii (Belgia), kierunek  malarstwo olejne pod kierunkiem prof. Gard Van Mechelen, gdzie mieszkał ponad 60 lat. Twórczość Mauritsa ma charakter symboliczny.Twórca z powodzeniem wiąże ze sobą doświadczenie intelektualne ze zmysłowością i wzbudzonymi emocjami. Szuka intuicyjnie między nimi takich równoważników, by symbole nie były jedynie ozdobnikiem obrazu.

Zamek w Suchej Beskidzkiej nazywany jest Małym Wawelem. To wyjątkowe miejsce pełni rolę centrum kulturalnego dla miasta i regionu. W jego wnętrzach funkcjonują: Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, Miejski Ośrodek Kultury - Zamek z Galerią Sztuki, gdzie wystawiane są pracę wielu artystów m. in. Stana Mauritsa. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia suskiego zamku i zwiedzania wystawy.

S.Stopka