Wiadomości

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Medale dla suskich łuczników

Już w pierwszej konkurencji dzieci,  najmłodszy zawodnik suskiej drużyny Miłosz Klimasara wywalczył srebrny medal i tytuł Halowego Wicemistrza Małopolski.

W grupie dzieci starszych, występowali: Maja Janoszek, która zajęła 8 miejsce i Aleksander Chmielarski, który wywalczył 5 lokatę.

W ostatnich konkurencjach w kategoriach młodzików i młodzików starszych klub reprezentowali: Kajetan Klimasara, który wywalczył brązowy medal i tytuł Halowego Wicemistrza Małopolski w kategorii młodzików oraz Łukasz Spyrka, który również zdobył brązowy medal i tytuł Halowego Wicemistrza Małopolski w kategorii młodzików starszych. Emilka Wojtyłko może również zaliczyć swój występ w tych zawodach do udanych, gdyż zdobyła czwarte miejsce.

W Mistrzostwach Małopolski w Wolbromiu udział wzięło 73 uczestników z 7  małopolskich klubów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji drużynowej zespół ŁTS Zamek Suski Sucha Beskidzka zajął 4 miejsce, co również należy uznać za dobry wynik.

Dwa tygodnie wcześniej, w dniach 23-25 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski młodzików w Tyczynie koło Rzeszowa. W zawodach tych również brali udział łucznicy z naszego miasta: Emilia Wojtyłko i Kajetan Klimasara w grupie młodzików i Łukasz Spyrka w grupie młodzików starszych. Łukasz zdobył 6 miejsce indywidualnie, Kajetan również 6 miejsca, a Emilka 30 miejsce.

Postawa młodych zawodników suskiego klubu zasługuje na wyróżnienie, gdyż przepracowali oni solidnie całą zimę biorąc wytrwale udział w zajęciach w salce treningowej, co daje nadzieję na dalsze sukcesy podczas licznych zawodów, które dopiero przed nimi w bieżącym roku.