Przejdź do stopki

Już nie z ośmiu, a czternastu kamer składa się miejski system monitoringu. Dzięki jego niedawnej rozbudowie zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców, a gminna infrastruktura znajduje się pod większym nadzorem.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie wydał dla powiatu suskiego ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia z powodu występowania gęstych mgieł.

Akademia Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie z okazji 20-lecia działalności przygotowała dla tegorocznych maturzystów konkurs literacki. Nagrodami w nim są indeksy tej uczelni wraz z prawem do bezpłatnej nauki przez rok.

Z powodu pandemicznych obostrzeń co najmniej do 9 kwietnia zamknięte pozostaną instytucje kultury. Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej udowodniło, że i w tak trudnym okresie można przygotować wydarzenie kulturalne. Zorganizowało wystawę plakatów suszanki Karoliny Glanowskiej. I nie jest to wystawa wirtualna!

Wyjątkową z kilku względów wystawę przygotowało Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej. Po pierwsze dlatego, że bardzo sentymentalną dla mieszkańców miasta i regionu, a po drugie bo z powodu obowiązujących obostrzeń z konieczności prezentowana jest ona w internecie.

Zakończyły się działania związane z realizacją projektu „Uzupełnienie strojów dla Zespołu Regionalnego Ziemia Suska” w ramach tegorocznego programu „Etno Polska 2020”, dzięki któremu zespół i działająca przy nim kapela zostały doposażone w nowe elementy strojów góralskich. Stroje górali babiogórskich, które na co dzień służą zespołowi podczas występów, stanowią integralny element programów obrzędowych, tanecznych oraz śpiewaczych, stąd bez wątpienia ten ważny zakup w widoczny sposób przyczyni się do podniesienia poziomu artystycznego widowisk promujących dziedzictwo kultury ludowej regionu, budując zarazem pozytywny wizerunek miasta, jako społeczności dbającej o rodzimą tradycję i zwyczaje regionalne.