Wiadomości

Środa, 4 lipca 2018

Ruszyła przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej na Błądzonce

Rozpoczęła się przebudowa boiska przy Filii Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Błądzonka w Suchej Beskidzkiej. Od nowego roku szkolnego, uczniowie będą mogli korzystać z wyremontowanego boiska sportowego. Wykonana zostanie odpowiednia podbudowa i bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa o powierzchni 800 m2 i wymiarach 40 x 20 m. Obiekt zostanie wyposażony i przystosowany do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną.  Termin wykonania prac remontowych upływa 24 sierpnia 2018 r.

Warto przypomnieć, iż przebudowa obiektu sportowego odbywa się w ramach projektu „Małopolskie boiska”   realizowanego przez Województwo Małopolskie.  Aby uzyskać dofinansowanie Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyt w styczniu br.  złożył  wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, który został pozytywnie rozpatrzony i miasto otrzymało  dofinansowanie na przebudowę boiska w wysokości 118 670 złotych. Całkowity koszt inwestycji wynosi 334 213,14 zł.

Sucha Beskidzka jest jedyną gminą z powiatu suskiego, która znalazła się na liście beneficjentów i otrzymała dotacje na przebudowę boiska przyszkolnego.

 Realizacja projektu będzie kolejnym elementem poprawiającym warunki dydaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej i wzbogaceniem bazy sportowej oferowanej mieszkańcom naszego miasta.

 

S.Stopka