Wiadomości

Czwartek, 10 maja 2018

Vivaldi w Suskim Zamku

Cztery koncerty skrzypcowe, Cztery pory roku i jeden, jedyny Antonio Vivaldi, włoski skrzypek i kompozytor. Jego arcydzieło okresu baroku wykona na „Małym Wawelu” Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej z Krakowa, która przyjęła zaproszenie Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej i uraczy publiczność pięknym koncertem. Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej powołana została przez Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie w 2008 roku, skupia osoby zainteresowane stylowym wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach z minionej epoki. Wykonuje repertuar baroku oraz wczesnego klasycyzmu.

Niecodziennej muzyce dodatkowej oprawy nada zabytkowe wnętrze suskiego zamku, co z pewnością doda wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru.  Organizatorami tego przedsięwzięcia są Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Warto wybrać się tego wieczoru na koncert, aby obcować z muzyką  stworzoną przed trzema wiekami w najsłynniejszych europejskich ośrodkach rozwoju kultury starego kontynentu.

Serdecznie zapraszamy!