Przejdź do stopki

Chcesz sprawdzić czy twój dom jest dobrze docieplony, czy budynek posiada wady i usterki, które powodują duże straty ciepła? Sprawdzenie izolacji termicznej budynku mieszkalnego umożliwia badanie specjalną kamerą termowizyjną.

W miniony wtorek (14 listopada) w ramach Dnia Czystego Powietrza, uczniowie suskich szkół podstawowych i Przedszkola Samorządowego przeszli przez Suchą Beskidzką, trzymając w rękach własnoręcznie przygotowane transparenty.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu na płycie Rynku w Suchej Beskidzkiej w czasie obchodów Dnia Czystego Powietrza.

Podczas gdy w najbardziej zanieczyszczonych pod względem jakości powietrza miejscowościach zastanawiają się w jaki sposób ograniczyć niską emisję,  Sucha Beskidzka już zrealizowała i to w 100 % Program Ochrony Powietrza województwa małopolskiego zaplanowany na lata 2013 – 2016.

Pod koniec listopada już po raz dwunasty obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji podopieczni Miejskiego Przedszkola Samorządowego oraz uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2, wyruszyli na miasto z własnoręcznie przygotowanymi transparentami oraz balonami i maskami ochronnymi. Przesłanie było dobitne - zatruwając powietrze trujecie nie tylko siebie, ale również własne dzieci.

Zakończone zostały prace zwiazane z modernizacją kotłowni w budynku Miejskiej Przychodni Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Starą kotłownie węglową zastąpiono nowoczesną gazową instalacją grzewczą.

Sucha Beskidzka ma zdiagnozowany problem jakości powietrza. Przez okres dwóch lat tj. 2013 i 2014 stacja monitoringu powietrza zlokalizowana na terenach pomiędzy segmentami handlowo-usługowymi, a osiedlem Na Stawach dostarczyła danych m.in. na temat poziomu pyłu zawieszonego PM-10 w powietrzu zarówno w okresie grzewczym jak też letnim.

W dniu 15 listopada 2013 roku podczas uroczystej gali zorganizowanej w Operze Krakowskiej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie z okazji 20-lecia funduszu, burmistrz Stanisław Lichosyt wraz z przewodniczącym Rady Miasta Bogusławem Ćwiękałą odebrali nagrodę dla miasta Sucha Beskidzka, które zostało laureatem konkursu „Eko-liderzy 20-lecia”.

Instalacje fotowoltaiczna i solarna, termomodernizacja, wymiana okien oraz modernizacja kotłowni wraz z instalacją CO i CWU – budynek Stacji Uzdatniania Wody w Suchej Beskidzkiej nie tylko diametralnie zmienił swój wygląd, ale również sposób ogrzewania na proekologiczny.

Uczniowie Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa nr 1 i  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej po raz pierwszy obchodzili Dzień Czystego Powietrza. W związku z obchodami zorganizowano międzyszkolny konkurs plastyczny „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ MNIE” przy współpracy z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka.

W sobotę 9 maja, na Placu Targowym w Suchej Beskidzkiej odbyła się prezentacja proekologicznych kotłów grzewczych. Na zaproszenie burmistrza Stanisława Lichosyta odpowiedziało sześć firm z południowej Polski, które posiadają w swym asortymencie piece spełniające aktualne normy emisyjne. W czasie prezentacji mieszkańcy miasta mogli nie tylko porównać oferty producentów, ale także zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi w najnowocześniejszych kotłach opalanych paliwem stałym.

Promocja proekologicznych postaw i przypominanie o zagrożeniach wywołanych zanieczyszczeniem środowiska - to cele akcji zorganizowanej przez dzieci i młodzież z suskich szkół podstawowych i gimnazjum w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Gmina Sucha Beskidzka została laureatem tegorocznego konkursu ekoLIDERZY, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w ubiegły wtorek 7 czerwca w krakowskim Teatrze Variété, burmistrz Stanisław Lichosyt odebrał zwycięską statuetkę w kategorii gmin miejskich oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. złotych przyznaną Suchej Beskidzkiej za całokształt działań na rzecz ochrony środowiska.

Po raz drugi, na placu targowym w Suchej Beskidzkiej, firmy oferujące nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze zaprezentowały swoją ofertę. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Sucha Beskidzka, ale także sąsiadujących miejscowości.