Przejdź do stopki

Ewa Wrona medalistką mistrzostw Polski seniorów!

Treść

Cztery dni (25-28 kwietnia) trwały zorganizowane w Lublinie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat), na których ze starszymi od siebie zawodniczkami z powodzeniem rywalizowały dwie reprezentantki UKS Jasień Sucha Beskidzka – będąca jeszcze juniorką Ewa Wrona i juniorka młodsza Wiktoria Gracjasz. Starsza z podopiecznych Łukasza Miklusiaka i Piotra Staszaka sięgnęła po brązowy medal!

Pływająca stylem klasycznym, Ewa Wrona pasjonującą walkę o medal seniorskich MP stoczyła na dystansie 200 metrów. Jej głównymi rywalkami były 23-letnia Kinga Paradowska (Stowarzyszenie AZS WSG) oraz 20-letnia Zofia Tymińska (UKP Polonia Warszawa). Po pierwszych 50 metrach utalentowana suszanka tylko nieznacznie ustępowała Paradowskiej, ale potem faworytka uzyskała już wyraźną przewagę. Z czasem Ewa Wrona dała się także wyprzedzić Zofii Tymińskiej, choć po ostatnim nawrocie traciła do niej raptem 0,1 sekundy. Na finiszu więcej sił zachowała jednak konkurentka i tym samym zawodniczce UKS Jasień przypadł medal brązowy.

Podczas zmagań w Lublinie Ewa Wrona zajęła jeszcze czwartą lokatę w finale wyścigu na 100 metrów, a uzyskany przez nią czas był jedynie o 0,17 sek. gorszy od minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów w Wilnie. W zmaganiach na 50 metrów suszanka wystąpiła w finale B. Zajęła w nim drugą lokatę i tym samym została 12 pływaczką w kraju na tym dystansie.

Wiktoria Gracjasz, która specjalizuje się w stylu dowolnym, najlepszy start zanotowała na dystansie 100 metrów. Wygrywając finał B zajęła 11 miejsce w kraju, co w tak młodym wieku jest bardzo dużym osiągnięciem. Uzyskany przy tym czas był przy tym zaledwie o 0,3 sek. gorszy od minimum na wspomniane już juniorskie ME w Wilnie. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Wiktoria Gracjasz została sklasyfikowana na 12 pozycji (2 lokata w finale B), a na 50 metrów na 13 miejscu (3 miejsce w finale B).